Jamshedpur, East Singhbhum, Jharkhand
GST No. 20ALWPS4529H1ZQ
Approx. Rs 1,68,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 2 Piece |
| Brand | OMINI |
| Capacity | 120 LPH |
| Model Name/Number | OMINI 40002 |
| Voltage | 440 V |
| Weight | 100 Kg |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
Approx. Rs 1,32,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Capacity | 20 liter per hour |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Material | Mild Steel |
| Brand | OMINI |
| Usage/Application | For Hydraulic Oil Cleaning |
| Packaging Type | Box |
| Surface Finished | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 220 V |
| Power Source | Electric |
| Motor Power | 0.5 hp |
Hydraulic & Turbine Oil Cleaning Machine.Electrostatic Liquid Cleaner machine
Approx. Rs 1,07,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | 20 |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Input Supply | 3 Phase |
| Material | Mild Steel |
| Model Name/Number | OMINI HT |
| Weight | 72 Kg |
| Brand | OMINI |
| Max Temperature | 40 |
Additional Information:
Approx. Rs 87,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 2 Piece |
| Capacity | 100 LPH |
| Voltage | 380 V |
| Automation Grade | Semi-automatic |
| Usage/Application | Industrial |
| Input Supply | 220/440 |
| Material | Mild Steel |
| Phase | Three Phase |
| Frequency | 60 Hz |
| Brand | OMINI |
| Warranty | 1 Year |
| Finish | Color Coated |
| Power Source | Electric |
| Motor Power | 2.5 Hp |
Approx. Rs 1,23,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 2 Piece |
| Pump Flow Rate | 25 LPM |
| Phase | Three Phase |
| Brand | OMINI |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 60 Hz |
| Power Source | Electric |
| Usage/Application | Industrial |
| Voltage | 350 V |
| Finish | Color Coated |
| Motor Power | 2.5 Hp |
| Model Name Number | ELC30444 |
Explore More Products
© Om Logistics. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited